تبلیغات
 همه چیز در مورد ویندوز 10 - آشنایی با گزینه استارت ویندوز 10

آشنایی با گزینه استارت ویندوز 10

آشنایی با منوی استارت در ویندوز 10

 ویندوز جدید مایکروسافت که با نام ویندوز 10 ارائه شده است طرفداران بسیاری دارد. ممکن است بسیاری از کاربران با محیط جدید این ویندوز نا آشنا باشند و کمی برایشان کار با آن پیچیده باشد.

 

در ادامه مطلب با منوی استارت ویندوز 10 بیشتر آشنا خواهیم شد.
منوی Start ویندوز 10 از ادغام بهترین ویژگی‌های منوی Start ویندوز 7 و صفحه‌ Start ویندوز 8 ساخته شده است. منوی Start ویندوز 10 از دو ستون تشکیل شده است. در ستون اول، امکان دسترسی سریع به اپلیکیشن‌های بیشتر استفاده‌ شده وجود دارد.


در گوشه‌ بالای سمت چپ منوی Start ، نام کاربری کاربر وارد شده به ویندوز نمایش داده میشود. با کلیک بر روی این نام کاربری، منویی جهت ویرایش تنظیمات کاربری، قفل و یا خروج از حساب کاربری پدیدار میشود.در گوشه‌ پایین سمت چپ منوی Start ، گزینه‌های اضافی زیر قابل دسترسی هستند:

File Explorer : بخش File Explorer جایگزین Windows Explorer شده است و ابزاری برای مرور فایل‌ها و پوشه‌ها است. امکان باز کردن سریع File Explorer با فشردن کلیدهای ترکیبی Win+E نیز وجود دارد.


Settings : بخش Settings جایگزینی برای Control Panel است جهت مدیریت و ویرایش تنظیمات ویندوز. جهت باز کردن سریع Settings میتوانید از کلیدهای ترکیبی Win+I استفاده کنید.


Power: نمایش گزینه‌های مربوط به خاموش کردن و خروج از ویندوز.


نکته: به طور پیش‌فرض، File Explorer پس از باز شدن، صفحه‌ Quick Access را نمایش میدهد. در صورتی که ترجیح میدهید به جای آن صفحه‌ This PC نمایش داده شود، کافی است در تب View بر روی Options و سپس Change Folder and Search Options کلیک کنید. اکنون در پنجره‌‌ Folder Options گزینه‌ Open File Explorer to را بر روی This PC تنظیم کنید.

 


گزینه‌‌‌های موجود در Power ، بستگی به این دارد که چگونه وارد حساب کاربری خود شده‌اید. اگر مستقیما وارد حساب کاربریتان شده‌اید به این گزینه‌ها دسترسی خواهید داشت:


Restart : خاموش کردن سیستم و روشن کردن مجدد آن.


Sleep : قرار دادن سیستم در حالت Sleep (در صورت امکان با توجه به پیکربندی سیستم و وضعیت آن)


Shut Down : خاموش کردن سیستم.


نکته: اگر مایل به قفل کردن دستگاه و یا خروج از حساب کاربریتان هستید، پس از کلیک بر روی نام کاربریتان، بر روی Lock یا Sign Out کلیک کنید.


 
اگر به صورت از راه دور وارد ویندوز شده‌اید، به عنوان مثال از محل کار به رایانه‌ خانه دسترسی پیدا کرده‌‌اید، تنها گزینه‌ قطع ارتباط را در اختیار خواهید داشت. به یاد داشته باشید تنظیمات Power رایانه تعیین می‌کند که حالت Sleep چگونه کار کند.

 

هنگامی که سیستم در حالت Sleep است دقت داشته باشید که جریان برق همچنان در رایانه وجود دارد و هرگز نباید در این حالت در کیس را باز کنید. همواره پیش از باز کردن در کیس، سیستم را به طور کامل خاموش نمایید.در گوشه‌ پایین سمت چپ منوی Start، علاوه بر موارد یادشده، دکمه‌‌ی All Apps جهت نمایش لیست کلیه‌ اپ‌های نصب‌شده در ویندوز نیز به چشم میخورد. لیست کلیه‌ اپ‌‌ها شامل یک لیست الفبایی از همه‌ اپلیکیشن‌های دردسترس است.

 

با کلیک بر روی این دکمه، لیست اپ‌ها جایگزین موارد موجود در ستون اول منوی Start خواهد شد و امکان باز کردن هر اپ با کلیک بر روی آن مهیا میگردد. برای مشاهده‌ لیست کامل میتوانید اسکرول کنید. با کلیک بر روی Back ، مجدد به لیست استاندارد ستون اول منوی Start بازخواهید گشت.


 
ستون دوم منوی Start ، کاشی‌های سنجاق‌ شده به منوی Start را نمایش میدهد. هر اپ موجود در ویندوز میتواند یک کاشی در منوی Start داشته باشد. کلیک بر روی هر کاشی، موجب اجرای اپ مربوط به آن میگردد. با راست‌کلیک بر روی یک کاشی، گزینه‌های تنظیمات آن نمایش داده میشود. با استفاده از این گزینه‌ها میتوانید اقدامات زیر را انجام دهید:


- عدم سنجاق اپ به منوی Start
- تغییر اندازه‌ کاشی در منوی Start
- روشن و خاموش کردن کاشی‌های زنده
- سنجاق کردن اپ به Taskbar

 منبع: سرزمین دانلود

برچسب ها: آشنایی با گزینه استارت ویندوز 10، گزینه استارت ویندوز 10، استارت ویندوز 10، startدر ویندوز 10،

تاریخ : پنجشنبه 10 دی 1394 | 08:12 ب.ظ | نویسنده : admin | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف