تبلیغات
 همه چیز در مورد ویندوز 10 - روش ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF را در ویندوز 10

روش ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF را در ویندوز 10

آموزش ذخیره کردن اسناد با فرمت PDF در ویندوز 10


 برای ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF نرم افزار های مختلفی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. در ویندوز 10 قابلیتی وجود دارد که میتوان بدون استفاده از نرم افزار اسناد خود را به صورت PDF ذخیره کنید.

 

در ادامه مطلب روش ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF را در ویندوز 10 آموزش خواهیم داد.
- در کادر جست‌ و جو عبارت Add a Printer را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید.
 
2- گزینه Add a Local Printer را انتخاب کرده و گزینه Next را کلیک کنید.
 
3- از منوی پایین افتادنی مقابل گزینه Use an Existing Port ، مقدار (FILE: (Print to File را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.
 
4- در ستون سمت چپ از صفحه جدید که با نام Manufacturer به‌ نمایش درآمده است Microsoft را انتخاب کرده و از ستون سمت راست گزینه Microsoft Print To PDF را انتخاب و روی Next کلیک کنید.
 
5- با اتمام مراحل کار و افزودن چاپگر جدید با نام Microsoft Print To PDF کافی است به هر یک از برنامه‌های مورد نظر خود مراجعه کرده و پس از انتخاب گزینه چاپ، چاپگر را روی این گزینه تنظیم کرده و کلید چاپ را فشار دهید. پس از چند لحظه صفحه ذخیره فایل برای شما باز شده و پس از اختصاص نام و مشخص کردن مسیر ذخیره‌سازی، فایل پی‌ دی‌ اف مورد نظر روی هارد‌ دیسک رایانه شما ذخیره می‌شود.

 
نکته: قابلیت چاپ در فرمت پی‌ دی‌ اف با قابلیت ذخیره در این فرمت تفاوت‌هایی دارد. به‌ عنوان مثال هنگامی که در نرم‌افزار Word از قابلیت ذخیره در فرمت پی‌ دی‌ اف بهره‌مند می‌شوید می‌توانید اطلاعات بوکمارک‌ها و دیگر اطلاعات افزوده به فایل متنی خود را نیز در فایل پی‌ دی‌ اف مشاهده کنید.

اما قابلیت چاپ در فرمت پی‌ دی‌ اف از اطلاعات افزوده فایل‌ها پشتیبانی نمی‌کند (همان‌ گونه که روی کاغذ هیچ‌ گونه اطلاعات اضافه‌ای چاپ نمی‌شود) و فقط محتوای قابل مشاهده را به‌ جای چاپ روی کاغذ در یک فایل پی‌ دی‌ اف در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

منبع:سرزمین دانلود

برچسب ها: روش ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF را در ویندوز 10، ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF را در ویندوز 10،

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 12:55 ب.ظ | نویسنده : admin | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف