تبلیغات
 همه چیز در مورد ویندوز 10 - آموزش ادغام دو پارتیشن با یکدیگر در ویندوز 10

آموزش ادغام دو پارتیشن با یکدیگر در ویندوز 10

آموزش ادغام دو پارتیشن با یکدیگر در ویندوز 10
 شاید اطلاعاتی را در یک پارتیشن داشته باشید و بخواهید آنها را به پارتیشن جدیدی منتقل کنید و حجم پارتیشن اول را نیز به پارتیشن دوم بدهید.

 

در این مطلب آموزش ادغام دو پارتیشن با یکدیگر در ویندوز 10 را برای شما آماده کرده ایم.

 
 تذکر: این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی جزییات موجود در پارتیشنی که قرار است بر روی یک پارتیشن دیگر ادغام شود حذف خواهد شد. پس بهتر است که تمامی فایل ها را به پارتیشنی که قصد حذف آن را ندارید انتقال دهید.


مرحله اول: برای دسترسی به این ابزار در ویندوز 10 ابتدا باید بر روی منوی استارت کلیک راست کرده و سپس از بین گزینه ها، Disk Management را انتخاب نمایید.


مرحله دوم: سپس دو پارتیشنی که قصد ادغام آنها را دارید بیابید. به عنوان مثال ما قصد ادغام درایو D بر روی درایو اصلی ویندوز یعنی درایو C را داریم. این نکته بسیار حائز اهمیت است که باید فرمت درایو‌های شما یکی باشد(هر دو یا NTFS و یا FAT32 باشند). بر روی پارتیشن D کلیک راست کرده و سپس روی گزینه Delete Volume کلیک نموده تا این پارتیشن حذف شود.


مرحله سوم: حال پارتیشن D حذف شده است. در اینجا بر روی پارتیشن C که قصد افزودن حجم پارتیشن حذف شده به آن را داریم کلیک راست کرده و گزینه Extend Volume را انتخاب می‌نماییم.


مرحله چهارم: در پنجره باز شده مقدار حجمی که مازاد از حذف پارتیشن قبل مانده است را باید انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه Next کلیک نمایید و در انتها نیز دکمه Finish را بفشارید.


کار تمام است و به همین راحتی توانستید بدون هیچگونه نرم افزار جانبی، یک درایو را در درایوی دیگر ادغام نمایید بدون آنکه اطلاعات پارتیشن اصلی شما که در این مثال، پارتیشن C بود حذف شود.


منبع:سرزمین دانلود
 

برچسب ها: آموزش ادغام دو پارتیشن با یکدیگر در ویندوز 10،

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 01:18 ب.ظ | نویسنده : admin | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف